arco-system.pl
  • arco-system

     

     

  • arco-system

    Gwarancja usług         

    najwyższej jakości

systemy dachów zielonych Optigrun

Optigrün to firma z ponad 30-letnią tradycją, wywodząca się z pionierskiej firmy Optima South, a od 1 stycznia 2000 r. działająca jako niemiecka spółka Optigrün International AG. Obecnie Optigrün uznawana jest za jednego z liderów na rynku dachów zielonych. Rocznie na całym świecie realizowanych jest ponad 2700 projektów, z zastosowaniem systemów Optigrün, co daje ok. 1,8 mln zazielenionej powierzchni dachowej. Sieć dystrybutorów Optigrün tworzy około 100 firm partnerskich, zlokalizowanych na terenie całej Europy i USA.

  

DLACZEGO ZIELONY DACH? W obecnej dobie wzmożonych inwestycji, wiążących się z ciągłym uszczuplaniem powierzchni terenów zielonych, wdrażanie kolejnych projektów budowlanych coraz częściej wymaga od inwestora poszukiwania alternatywnych rozwiązań będących kompromisem postępu i nowoczesności z naturą.
Takie możliwości dają nam DACHY ZIELONE.
Zastosowanie systemu zielonego dachu oferuje nam cały wachlarz zalet, począwszy od odzyskania utraconej powierzchni biologicznie czynnej, poprzez poprawę mikroklimatu, zwiększenie termoizolacji oraz izolacji dźwiękowej, magazynowanie wody opadowej, ochronę przed czynnikami środowiskowymi (promieniowanie UV, grad, wiatr, wpływ wysokich i niskich temperatur), wiązanie pyłów i wytwarzanie tlenu, a także w przypadku dachów intensywnych wygospodarowanie dodatkowej powierzchni użytkowej (ogrody na dachach, nawierzchnie jezdne).
Zachęcamy do odwiedzenia strony www.optigruen.pl i zapoznania się z proponowanymi przez firmę Optigrün rozwiązaniami systemowymi, podstawowymi produktami i zrealizowanymi inwestycjami.

do góry